Home Sport • Siłownia w każdym domu

Siłownia w każdym domu

 - 

Nie ma co ukrywać, kondycja fizyczna wielu Polaków pozostawia dużo do życzenia. Obywatele kraju nad Wisłą w ostatnich latach dogonili w statystykach dotyczących nadwagi i otyłości Zachód Europy. Co prawda sporo mówi się o potrzebie wdrażania zdrowszego stylu życia, ale wciąż na ogół na słowach się kończy. Niektórzy szukają wymówek, wskazując na brak czasu czy miejsc, w których można byłoby zadbać o formę fizyczną. Specjaliści odpierają jednak te argumenty, wskazując, że ćwiczyć można także w domu. Czas na pewno się znajdzie, wystarczy na godzinę, albo chociaż pół, wyłączyć popołudniu telewizor i komputer.

Siłownia w domu

Niektórzy dopiero na emeryturze zaczynają bardziej dbać o swoją formę fizyczną. W pokoju wcześniej zajmowanym przez obecnie dorosłe już dzieci aranżują sobie domową siłownię. W tym kontekście powiedzenie, że lepiej późno niż wcale jak najbardziej się sprawdza. Warto też z takich osób brać przykład i bez względu na wiek oraz aktualną kondycję angażować się w różne formy aktywności. Domowa siłownia to jedno z popularniejszych rozwiązań. Opłaca się je rozważyć, ponieważ:

  • oszczędza się czas na dojazdach i pieniądze na karnetach siłowych,
  • domowa siłownia to inwestycja, którą szkoda będzie zaprzepaścić, rzucając trening,
  • można ćwiczyć wspólnie z bliskimi, dbając jednocześnie o ich kondycję.

Na początek wystarczy ławeczka

Nie od razu Kraków zbudowano, to kolejne przysłowie, które warto odnieść do początkowych etapów treningu. Zamiast od razu inwestować tysiące złotych w sprzęt, którego można nawet nie polubić, lepiej kompletować go powoli. W ten sposób zyskuje się chociażby szansę sprawdzenia, jakie formy aktywności fizycznej pasują danej osobie. Pierwszym zakupem może być zwykła mata do ćwiczeń lub ławeczka treningowa. Z ich pomocą wykonuje się naprawdę wiele różnych ćwiczeń. Na początek będą jak znalazł. Potem można uzupełnić je dodatkowymi gadżetami, jak chociażby ciężarki czy specjalne linki. Na wszystko jednak przyjdzie czas. Do budowy własnej domowej siłowni należy podejść rozsądnie i ze spora dozą cierpliwości. Nie chodzi przecież o to, by nakupić sprzętu, z którego nie będzie się korzystało i który będzie tylko zajmował cenną życiową przestrzeń. Początek roku to czas wielu noworocznych i ambitnych postanowień treningowych. Aby nie były tylko sezonowym trendem, ale przerodziły w naprawdę zdrowe nawyki, nie można rzucać się na trening. Lepiej wprowadzać go do codzienności na spokojnie i etapami. Zanim człowiek się zorientuje, nie będzie sobie mógł wyobrazić, jak wcześniej wyglądało jego życie. A prosta ławeczka szybko przerodzi się w bardziej profesjonalną siłownię domową.

In Sport

Author:Patrycja Kłosowiak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*